Activitate Antidrog

În data de 20.01.2017 în cadrul CDI a avut prima activitate antidrog din acest an.

Persoanele care au luat inițiativa realizării acestei activități sunt: doamna prof. psiholog Manuela Cenușă și doamna prof. Suzana Hrap. Elevii care au condus această activitate sunt: Pleșca Teodora, Boatcă Dragoș, Vlad Maria și Bârgoanu Diana. Ei fac parte din clasa a XI-a (științe-sociale).

Elevii au prezentat o serie de materiale informative privind drogurile, alcoolul și tutunul. Cele două clase participante la activitate au fost: clasa a X-a F și clasa a XII-a F.GAMEOVER2-600x900

În cadrul activității au fost prezenți atât domnul director adjunct Lazăr George, dar și domnul polițist de proximitate Constantin Croitoriu. Ambii au vorbit despre cum a apărut fenomenul consumului de droguri, cum pot ele să influnențeze comportamentul uman și cum poate ajunge o perosană la dependență.