Vineri, 27.01.2017 a avut loc activitatea “Dor de părinţi” ce a prilejuit o emţionantă dezbatere asupra problemelor familiei contemporane în societatea românească  şi mai ales în comunităţile rurale sau urbane din care provin elevii noştri.

Şi-au spus poveştile de viaţă elevi de la clasele a X-a F, a XII-a F, şi a X-a A, cu tristeţe, cu amărăciune, dar şi cu mult curaj şi forţă interioară. Experienţele lor ne invaţă şi pe noi, profesorii, lecţia înţelegerii dincolo de aparenţe şi a compasiunii.

bicaz suzana (1 of 4)

Vă dorim să fiţi puternici şi să aveţi încredere în forţa sufletului şi a gândului vostru, dragii noştri discipoli.

Profesori organizatori:

  1. psiholog Manuela Cenuşă,
  2. prof. Suzana Hrap,
  3. prof. Gabriela Cehan,
  4. dir. Adj. George Lazăr,
  5. bibliotecar Geta Cordel,

(C.D.I|2017).

 

Profesor doctor - 2014 Grad didactic I - 2015

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *