Gânduri. Trăiri. Sfaturi.
„…Este un lucru deosebit să avem elevi cu merite deosebite la olimpiade şi concursuri. Aşa se demonstrează că Liceul din Bicaz a rămas o instituţie de învăţământ serioasă cu cadre didactice bine pregătite, dedicate învăţământului şi care se preocupă de pregătirea tinerilor liceeni. De asemenea, asta dă dovadă de faptul că avem tineri serioşi care sunt preocupaţi de pregătirea lor de zi cu zi. Sigur că eu, cel puţin, având în vedere poziţia pe care o ocup la nivelul oraşului, mi-aş dori ca un număr cât mai mare de tineri să ocupe locuri fruntaşe în ceea ce priveşte întrecerile în cadrul olimpiadelor şcolare, nu numai la nivel judeţean ci şi la nivel naţional. Desigur, în ceea ce mă priveşte, prin pârghiile pe care le am la această oră sunt dispus să ajut atât liceeni cât şi cadrele didactice în a-şi atinge aceste ţeluri.”
………….

Ecouri 7 - Revista liceului Carol I Bicaz
Ecouri 7 – Revista liceului Carol I Bicaz

Din cuprins:
Gânduri. Trăiri. Sfaturi. – pag 1
Interviu cu doamna director Rodica Iorga – pag 2
Comenius – pag 4-5
În vizită pe meleagurile Moldovei – pag 6-8
Balul Bobocilor – pag 9-10
Consiliul local al tinerilor, CMB – pag 11
A 60-a Aniversare a Liceului Bicaz – pag 12
Particula lui Dumnezeu – pag 14
Fotografia  – pag 15
Fructele de sezon – pag 16
Istoria Anesteziei – pag 17-18
Filme  – pag 18-19
Top 10 boli ciudate – 20
Chat cu pixu’ – pag 21
Habar n-aveai că – pag 22

Pentru a citi toată revista daţi click pe copertă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *