După 10 ani de existenţă
Ce cale de comunicare mai eficientă pentru promovarea tinerelor talente şi numeroaselor activităţi din viaţa şcolară, în care cu multă dragoste şi dăruire atât profesori cât şi elevi sunt implicaţi permanent, ar putea fi decât o revistă a elevilor? Răspunsul la această întrebare a fost găsit de doamnele profesoare Mihai Doina şi Dumitraşcu Roxana în urmă cu zece ani, 17 decembrie 2004, când alături de un colectiv de elevi, au dat naştere revistei Forum. Astfel, Grupul Şcolar Bicaz avea o revistă în care să se oglindească generaţii de tineri entuziaşti, cu dorinţă de afirmare şi o notă de pregnantă originalitate. De-a lungul timpului colectivul redacţiei şi-a dorit ca revista să fie vocea tuturor elevilor şi să poarte mesajele în diverse colţuri ale lumii, atât la nivel judeţean cât şi la nivel internaţional.
……………
Din cuprins:ecouri-8
Dialog cu Domnul Asavei
Ecou de toamnă
Bucură-te Iisuse
Indicatorii minciunii
După 10 ani de existență
Olimpicii au parte de distracție
Nocturna Bibliotecii Bicaz
Amintiri de la București
Alegeri în Consiliul Elevilor
Cine salvează o viață, salvează o lume întreagă!
Balul Bobocilor
Însemnătatea Regelui Carol I pentru zona Bicaz
Clubul Carol I
Clubul de lectură
Tradiţia trebuie să meargă mai departe

Pentru a citi toată revista daţi click pe copertă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *