Scrisoare către un necunoscut
Acum, am cu puțin mai puțin de șaisprezece ani, și sincer, obiceiurile adulților nu mi se mai par interesante. Nu găsesc nimic interesant în a bea cafea, mai ales după ce ai mai bine de patruzeci și opt de ore de când nu ai dormit, iar o cană cu cafea îți mai dă un plus de energie, după care tânjești atât de mult. Nu mi se pare nimic interesant în mersul la serviciu. Știu doar că presupune foarte multă oboseală și stres. Am trăit asta pe pielea mea. Iar să ai bani? Ce poate fi interesant în asta? Muncești tot timpul, ca să ai bani, care niciodată nu îți ajung. Acum, nu mai văd nimic interesant. Știu doar că aș da orice pentru câteva ore de somn, și că mă bucuram din plin când, câte un client de la restaurantul unde lucram îmi mai dădea câte un bacșiș.
………….
Din cuprins:coperta-fata_mica
Scrisoare către un necunoscut
Strigătul copiilor cu părinți plecați în străinătate
Dincolo de zâmbete
Despre prietenie, timp şi … veșnicie
Importanța jocului
Cinema World
BALUL ÎNDRĂGOSTIȚILOR
Festivalul „Datina”
BALUL BOBOCILOR
Nocturna Bibliotecii „Mihai Eminescu” Bicaz
Consiliul elevilor este viitorul României
Descoperă bucuria!
Geometrie în poezie
Dezvoltarea personală oferită de Liceul „Carol I” Bicaz
Părerea absolvenților Liceului „Carol I” Bicaz

Pentru a citi toată revista daţi click pe copertă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *