Oeconomicus

Rezultatele_Concursului

Oeconomicus

Rezultatele Concursului „Oeconomicus Napocensis” din 09 aprilie 2016, Secțiunea I Economie/ Disciplină aferentă: Economie generală se găsesc aici.

Comentarii ( 1 )

• Lazăr George

Mă bucur că eleva Fîrţală Andreea, XII A, pregătită de mine, contribuie la sporirea prestigiului liceului nostru reuşind cel mai bun punctaj, 96 p, din 100 posibile, locul I, disciplina Economie, la concursul Oeconomicus Napocensis organizat de Universitatea Babeş Bolyai din Cluj, loc care îi asigură intrarea în facultate, indiferent de media de admitere la Bacalaureat. Este un rezultat cu multe ore de muncă în spate, care completează locul III obţinut la Olimpiada judeţeană de economie 2016. Îi urez mult succes şi o carieră frumoasă în domeniul Economiei! Ea este o continuatoare a succesului de anul trecut al Georgianei Voaideş, care a obţinut 100 p la acelaşi concurs, astăzi ea fiind studentă. Mă bucur că au fost elevele mele!
    De asemenea felicitări Adelinei Sîrbu, care, la acelaşi concurs, disciplina Contabilitate, a obţinut locul I, cu 87,5 p. Pregătirea ei a fost realizată de prof. Valeria Balint. Locul II obţinut la Olimpiada Naţională îi asigură Adelinei intrarea în aceeaşi facultate. Bravo tuturor!