Primii la Biologie

Facebook Page Loading...
ROXANA_PREMII_2016 (3)

Primii la Biologie

Concursurile şcolare au ca obiectiv general promovarea ideilor de competiţie şi performanţă a studiului la disciplinele prevăzute în curriculumul şcolar. Acestea se adresează elevilor cu aptitudini, înclinaţii şi interese deosebite pentru domeniile şi disciplinele studiate.

Concursurile şcolare fac parte din seria de activităţi extracurriculare la care elevii pot  lua parte opţional sau după recomandarea cadrului didactic corespunzător.

A participa la un concurs înseamnă a învăţa să accepţi că te poţi încadra într-una din cele două categorii: cei care pierd şi cei care câştigă. Pentru elevii noştri această lecţie este mai uşoară pentru că, de cele mai multe ori sunt câştigători.

Coordonaţi de către doamna profesor Roxana Dumitraşcu, în data de 2/22 aprilie 2016, elevii Liceului Carol I au câştigat următoarele premii:

CONCURSUL NAŢIONAL DE EDUCAŢIE PENTRU SǍNǍTATE – „DESCOPERǍ O LUME SǍNǍTOASǍ”

• Premiul I – VOAIDEŞ FELICIA – clasa a 10-a B;
  • Premiul I – ALEXA ALEXANDRA – clasa a 11-a A;
  • Premiul al II-lea – GHEORGHIŢǍ MARIA – clasa a 11-A;

CONCURSUL JUDEŢEAN DE BIOLOGIE PENTRU ELEVII DE LA FILIERA  TEHNOLOGICǍ

„CONSTANTIN BURDUJA”

• Premiul al II-lea – PȂRȂU LORIN – clasa a 11-a B;
  • Premiul al II-lea – POPOVICI IOAN – clasa a 11-a B;

Pentru mai multe detalii apasă aici.