Pentru a marca ziua de 21 septembrie 2016 s-a organizat evenimentul “21-septembrie- Ziua Naţională a Contabilului Român”, alături de elevii claselor a XII-a E, a XI-a E, a X-a E si a IX-a E, coordonaţi de doamnele prof. Balint Valeria, prof. Rugina Paulina Delia, prof. Constantin Carmen şi bibliotecar Cordel Geta.

În cadrul activităţii au fost prezentate materiale care au marcat istoria contabilității atât în ţară cât şi în lume, articole din presă, principii ale profesioniștilor contabili. De asemenea au fost recitate poezii specifice temei.

Elevii au realizat şi o dezbatere legată de problematica profesionistului contabil în mileniul al III-lea. Elevii au pregătit pliante pentru marcarea acestui eveniment  pe care le-am distribuit invitaților. Participanţii au scrise mesaje, urâri  pe foi flipchart.

La aeveniment a participat şi domnul director adjunct al liceului prof. Lazar George.

Activitatea s-a desfăşurat în CDI-ul  Liceului Carol I Bicaz .

 

Profesor doctor - 2014 Grad didactic I - 2015

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *